NOTEBAR

NOTEBAR – Nové technologie bezpečnosti elektronických archivů
Aplikace NOTEBAR zajišťuje 100% bezpečnost archivovaných dokumentů proti přístupu neoprávněných osob, a to jak pro čtení obsahu, tak pro jeho změny. Dosahuje toho využitím šifrovací technologie NOTEZA, která je založena na Vernamově šifře, u niž je matematickým důkazem prokázána její neprolomitelnost. NOTEZA byla vyvinuta v rámci Programu bezpečnostního výzkumu České republiky na léta 2010 – 2015 Ministerstva vnitra, za účasti Vysokého učení technického v Brně. 
 
Aplikaci NOTEBAR je vhodné využívat i pro dlouhodobou archivaci, jelikož použitá technologie zabezpečí dokumenty i z hlediska možného využití nových robustních výpočetních technologií. Archivované soubory jsou zároveň chráněny nejen před případnými útočníky, ale i před provozovateli úložišť nebo cloudových řešení. 
 
Mezi další vlastnosti patří možnost získání náhrady (duplikátu) za poškozený nebo zničený dokument. Dále pak možnost vázat přístup k obsahu archivovaného dokumentu na součinnost více než jedné osoby z důvodu eliminace rizika selhání jednotlivce. Díky aplikaci NOTEBAR je možné pracovat a využívat libovolné úložiště nebo cloudové řešení, jelikož ani jejich provozovatelé nemají k archivovaným dokumentům přístup.
 

E-shop

Twitter Facebook LinkedIn
EET
EU banner