Aktuality

Setkání kybernetické bezpečnosti ve Washingtonu D.C.

S námi vyvinutým produktem pro zabezpečené přenosy dat Safety4Data jsme se zúčastnili akce pořádané českou ambasádou ve Washingtonu D.C. Czech Cybersecurity Innovation Workshop. Jako jedna ze tří českých prezentujících firem jsme americkému obecenstvu z vládního i soukromého sektoru prezentovali naše šifrovací technologie a to, jak díky nim našim klientům pomáháme chránit citlivá data. 

 

Zobrazit fotogalerii >

Spolupráce s prestižní Advokátní kanceláří TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI

Jsme rádi, že můžeme ohlásit významného uživatele naší aplikace pro zabezpečené přenosy dat Safety4Transfer mezi advokátními kancelářemi! Velice nás těší, že se jím stala právě prestižní Advokátní kancelář TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI a těšíme se na spolupráci!

https://iustitia.cz/blog/clanky/advokatni-kancelar-toman-devaty-partneri-nabidne-jako-prvni-zasifrovany-prenos-dat-safety4transfer.html

https://mojejustice.cz/ak-toman-devaty-partneri-nabidne-zasifrovany-prenos-dat-safety4transfer/

Prestižní list Pittsburgh Business Times píše o úspěchu a plánech naší sesterské společnosti IT-CNS!

V článku mimo jiné oceňují naší nově otevřenou kancelář v Atlantě, která se v posledních letech stává dalším americkým centrem pro kybernetickou bezpečnost, a byla tak ideální lokací pro expanzi naší aplikace pro zabezpečené přenosy dat Safety4Data. Zároveň je v plánu do konce roku otevřít další pobočku ve Washingtonu, D.C., abychom byli blíže našim stávajícím i budoucím zákazníkům. 

https://www.bizjournals.com/pittsburgh/news/2019/09/20/east-liberty-data-security-firm-enters-atlanta.amp.html

Zobrazit fotogalerii >

Obhájili jsme nejvyšší status GOLD partnerství

Ocenění jsou pro nás důležitou součástí naší práce. Práce, která představuje míru kvalifikace a odbornosti našeho týmu. Po dlouholeté spolupráci s firmou Microsoft v rámci partnerského programu (Microsoft Partner Network) se nám po roce opět podařila obnova GOLD partnerství. Získáváním statusu GOLD museli naši zaměstnanci prokázat technické dovednosti u skládání zkoušek a my jsme nyní rádi, že se nám opět podařilo zařadit mezi top partnery Microsoft v České republice.

 

 

Loučení s létem

Poprvé jsme se po krajině rozhlédli ještě v pátek odpoledne z Vranova, druhý den jsme vyšlápli několik kopců v okolí( a žejich bylo). Nádherná panoramata nám nabídla rozhledna Kopanina a také hrad Frýdštejn. Ke stopám předků jsme přidali  ty naše ve skalním městečku Drábovna. Ve skalním bludišti Chléviště, kam jsme se vydrápali v neděli dopoledne, jsme mohli prověřit smysl pro orientaci. Je dobrý, neztratil se nikdo!!! 

 

Nezapomínejme na ochranu osobních dat

Už je to přes rok, kdy Evropská unie zavedla všeobecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Od té doby se zdá, že tato problematika částečně upadla do zapomnění, a společnosti jí přestávají věnovat pozornost.

Tento přístup se však nemusí vyplatit. Francouzská komise pro ochranu osobních údajů (CNIL) již udělila pokuty ve výši 56 milionů €. Český úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), tak přísný není, ale i on již udělil pravomocné pokuty v řádech desítek tisíc korun. Ke kybernetickým útokům na firemní sítě dochází každý den. Smutnou pravdou je, že žádnou síť nelze na 100% ochránit. Můžeme však napomoci tomu, aby se s přenášenými daty zacházelo s využitím nejvyšších bezpečnostních standardů.

Položte si otázku, jakým způsobem právě Vy zasíláte dokumenty s daty klientů. Může se jednat o smlouvy, ekonomická a obchodní data, zdravotnickou informaci a další dokumenty podobného charakteru.  Ve většině případů to bude skrze e-mailovou komunikaci. Právě tato komunikace představuje značné riziko úniku citlivých dat a disponuje minimální úrovní zabezpečení. Kybernetická kriminalita přestavuje pro firmy vzrůstající bezpečnostní hrozbu, která může způsobit devastující škody.

 

Proto po mnohaletých zkušenostech z oblasti zdravotnictví, bankovnictví a logistiky, vyvinuli naši programátoři sofistikovaný nástroj pro nejvyšší bezpečnost přenosu dat.

 

Unikátní řešení, aplikaci Safety4Transfer.

Tento jednoduchý a uživatelsky přívětivý nástroj řešící zabezpečený přenos dat, splňuje vysoké standardy pro zabezpečení dat.

Nástroj je určený pro neomezený počet uživatelů s nastavením přesných pravidel komunikace mezi jednotlivci nebo distribučním kanálem více uživatelů. Vysokého stupně zabezpečení dosahuje použitím dvou vyspělých technologií – HTTPS kanálu (společně s PFS algoritmem) a šifrováním dat kombinací symetrické a asymetrické šifry, kdy asymetrické šifrování je založeno na PKI (Public Key Infrastructure) standardu.

Rychlost zpracování dat je zajištěna umístěním serverů Safety4Transfer v zabezpečeném prostředí Microsoft Azure, a také optimalizací uživatelského i administrátorského rozhraní, které umožňují dosáhnout požadovaných nastavení prostřednictvím několika kliknutí.

 

Více informací se dozvíte zde: http://www.safety4transfer.com/

 

Zobrazit fotogalerii >

Čtvrt století s námi

Dnes je to celých 25 let, kdy k nám do zaměstnání nastoupila naše milá kolegyně Jana Říhová. Od té doby se každý den vzorně stará o čistotu všech prostor, i o pohodlí nás všech. Tímto Janě moc děkujeme za práci, kterou dlouhá léta odvádí a těšíme se s ní do dalších společných let. 

Zobrazit fotogalerii >

Setkání Česko-italského podnikatelského fóra

Tento týden jsme se zúčastnili Česko-italského business fóra. Akce byla pořádána Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Velvyslanectvím Itálie v Praze, Hospodářskou komorou České republiky a italskou podnikatelskou asociací Confindustria. Odehrávala se v nádherných prostorách Černínského paláce. Mezi diskutovaná témata patřil mimo jiné průmysl 4.0, aerospace, mobilita a bezpečnost nebo energetická efektivnost. Setkání se účastnila také řada dalších českých a italských firem a asociací. 

Zobrazit fotogalerii >

Další útok na Android zařízení

Obejít zabezpečení operačního systému Android se podařilo více než tisícovce různých mobilních aplikací. Bez vědomí uživatelů byly schopné stahovat z chytrých telefonů a počítačových tabletů důvěrné informace a další citlivá data. Více informací se dozvíte zde: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/510123-miliony-lidi-prisly-o-data-tisicovka-aplikaci-obesla-zabezpeceni-androidu.html  

Nedostatečná ochrana Malware mobilních zařízení

Uživatelé mobilních zařízení s operačním systémem Android by meli být na pozoru. Naneštěstí si jsou útočníci moc dobře vědomi, že zabezpečení chytrých telefonů a počítačových tabletů lidé velmi často podceňují a že tedy své zařízení proti mobilnímu malwaru chrání jen málokdo. Více informací se dozvíte zde: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/510128-agent-smith-je-nebezpecny-virus-nepozorovane-infikoval-25-milionu-zarizeni.html

Hackeři "číhají" všude

Neexistuje společnost, která by se neobávala úkoků v podobě zneužití dat. S inovativním řešením v podobě zabezpečeného přenosu dat přichází mělnická firma CNS a.s., v rámci svého produktu Satefy4Transfer. Více inoformací se dozvíte zde: https://komercniprezentace.ihned.cz/c1-66590180-sifrovany-prenos-dat-je-s-novou-aplikaci-jeste-snadnejsi

 

Otevíráme novou pobočku v Atlantě

Atlantská pobočka Safety4Data je umístěna v metropolitní oblasti Atlanty - v jenom z nejrychleji se rozvíjejících trhů kybernetické bezpečnosti v Americe. Kancelář se nachází mezi dvěma hlavními centry - Midtown Atlanta a Severní Atlanta/Alpharetta.To poskytuje skvělý přístup firmám s stategickým partnerstvím. Náš kolega Peter Cresse vede pobočku v Atlantě a bude se zaměřovat na příležitosti nejen v této oblasti, ale i ve zbytku Spojených států, a to především na trhu zabezpečeného přenosu dat a OEM partnerství.

Zobrazit fotogalerii >

Letos znovu na Jizerské

O víkendu se běžěl 26. ročník Mělnické Jizerské 50, kterou již několik let hrdě podporujeme. Děkujeme všem organizátorům a zúčastněným, po roce jsme si závod v krásném počasí opět velmi užili.

Zobrazit fotogalerii >

Safety4Transfer

Huawei a možné odposlouchávání čínskou vládou, to je téma posledních týdnů, kterému se věnují i v E15. S naší aplikací Safety4Transfer pro zabezpečené přenosy dat ale obavu o své soukromí mít nemusíte.

Zobrazit fotogalerii >

Setkání ETN

Pro letošní každoroční setkání ETN (EurTradeNet - Evropská aliance poskytovatelů celních služeb) se dalo těžko nalézt zajímavější místo než je Londýn. Byli jsme při tom, a nevíme, zdali říci Bristkým kolegům z pohledu EU příště na viděnou nebo sbohem.

 

Zobrazit fotogalerii >

Vodácký víkend

Jako již každoročně jsme i letos vyrazili společně s rodinnými příslušníky na firemní vodácký víkend na Vltavě. Počasí nám víc než přálo a tak to ani ti, kteří se nedobrovolně koupali v řece při překonávání jezů, neodnesli zdravím. Pár odřenin a kůži spálenou od sluníčka samozřejmě nepočítáme.

Projekt ZEBRA

V našich společnostech byl spuštěn nový projekt s názvem ZEBRA. Chceme pomocí tohoto projektu zlepšovat naše pracovní prostředí, zefektivnit procesy řízení ve společnosti, zlepšit řízení, to vše na bázi metodiky „Lean“, což je metoda, zaměřena na neustálé zlepšování (inovace) ve společnosti. Projekt ZEBRA je určen pro všechny naše zaměstnance, kteří mohou navrhnout podmět ke zlepšení v jakékoli části provozu našich společností a získat za tyto nápady finanční odměnu. Brzy Vás budeme informovat, jaké inovativní myšlenky chceme realizovat a kolik zaměstnanců jsme díky jejich kreativním myšlenkám mohli finančně odměnit.

 

New Payroll Software

Starting January 1, 2019, our company moves to a new payroll system that interacts more interactively with our accounting system. In keeping with the quality of the salary processing of our employees, the management of the company decided to use pilot operations, and for two months (November, December 2018), our economic wage department processed both SWs in order to guarantee the quality of the processing and possible imbalances solved. Thanks to our accounting department for a great job, and we believe that this decision will bring us more efficiency and time savings.

 

 

 

 

 

 

Budeme mít další „céenesí“ miminko

I u nás jsou jiné radosti než ty pracovní. Ke konci listopadu z naší společnosti odešla na mateřskou dovolenou naše „manažerka štěstí“ – recepční Kamila. Námi oblíbenou Kamilu jsme chtěli potěšit, a proto jsme pro ni, a pro jejího očekávaného potomka uspořádali sbírku. Zaměstnanci byli opravdu velice štědří, a proto jsme ji za vybrané peníze mohli připravit překvapení, ve formě“ maminkovského dortu“. Kamile děkujeme za veškerou odvedenou práci, přejeme plno štěstí a zdraví, a těšíme se na další spolupráci.

Benefity pro zaměstnance – aneb pojďme si společně pochutnat na dobré kávě

Vedení společnosti se neustále snaží svým zaměstnancům vytvořit lepší podmínky pro jejich čas strávený v zaměstnání. Nejen to, že máme k dispozici altánek s grilem, kde pravidelně pořádáme firemní akce, ale nově máme k dispozici dva nové kávovary od společnosti JABLUM Czech s.r.o.. Tato společnost se pyšní špičkovou výrobou kávy, přičemž k výrobě používají nejkvalitnější kávová zrna z celého světa, která se čerstvá dostávají do našich kávovarů. My si tak můžeme pochutnat na výtečné kávě, a to hned dvou druhů. Domluvte si degustaci přímo v pražírně -www.zijeme-kavou.cz nebo se staňte naším kolegou v týmu, a pochutnávejte si na kávě každý den. Více informací o volných pozicích naleznete na webových stránkách, v sekci volná místa.

Zkvalitňování pracoviště vývojářů

V rámci zkvalitňování práce, a s tím souvisejícím zkvalitňování pracovišť, byla okna na pracovišti vývojářů vybavena novými žaluziemi, která více odstíní procházející sluneční paprsky, a to tak, aby se světelné paprsky neodrážely v monitorech, a naši vývojáři se mohli lépe soustředit na svoji náročnou práci. Věříme, že toto zlepšení bude mít kladný dopad na jejich odvedenou práci.

Celá společnost

Podařilo se nám opětovně obhájit certifikát systému managementu kvality ISO 9001:2015! Kdo za tím stojí? Je to zkušený tým našich profesionálů, kteří společnost reprezentují, a kteří kvalitu ve společnosti podporují. Právě ona kvalita, versus spokojený zákazník je pro nás tím největším úspěchem. 

Pokusíme se Vám kvalitu u nás přiblížit o něco více. Společnost CNS a.s. pod vedením Luboše Hajna, jakožto představitele vedení pro kvalitu, společně s manažerkou kvality Lucií Boučkovou, neustále pečují o udržování a rozvíjení systému managementu kvality ve společnosti. Neodmyslitelně k nim patří také interní auditoři, bez kterých by udržování systému kvality nemohlo fungovat. Je třeba zmínit, že interní auditoři jsou kmenoví zaměstnanci CNS a.s., a tudíž je zaručené, že problematice ve společnosti zcela rozumí. Naši zaměstnanci jsou k auditorské činnosti vyškoleni, a to na profesionální úrovni.
V rámci recertifikačního auditu prováděného společností DNV-GL jsme obhájili náš certifikát systému managementu kvality.

ODP/OPA

Na začátku listopadu byl úspěšně dokončen implementační projekt napojení laboratorního informačního systému FONS OpenLims od firmy Stapro na firemní laboratorní integrační systém SELMA. Na základě zkušeností z prvních fází projektu, které byly provedeny v jiných laboratorních provozech, proběhla závěrečná implementační fáze v největší laboratoři našeho zákazníka. Samotné zahájení provozu nového rozhraní, na kterém se podílel implementační tým, složený z pracovníků konzultačního, technického i softwarového oddělení, proběhlo bez jakýchkoliv negativních dopadů na provoz laboratoře i na žádající lékaře. Uvedený tým zajišťoval maximální podporu pracovníkům zákazníka přímo na jejich pracovištích, a i to přispělo ke zdárnému průběhu implementačního projektu. Všem zainteresovaným stranám děkujeme a těšíme se na další takto zdárně vydařený projekt.

Školení Spisové služby

Ve dnech 18. – 19. října proběhl seminář Spisové služby, který pro své zákazníky, užívající aplikaci ELISA, uspořádala společnost CNS a.s. (projekt Spisová služba). Smyslem semináře bylo seznámit zákazníky s aktuálními i chystanými novinkami v aplikaci ELISA a upozornit na důležité legislativní změny v oblasti vedení Spisové služby. Nosným tématem tohoto semináře bylo elektronické skartační řízení, včetně praktických ukázek a přednášky zástupce Státního oblastního archivu v Praze. Součástí semináře byl i všemi oblíbený společenský večer, který slouží k oddychu od pracovních povinností a k navázání přátelských neformálních vztahů mezi jednotlivými účastníky. Jsme rádi, že na základě ohlasu jednotlivých účastníků, můžeme konstatovat, že se seminář vydařil, což nás motivuje, uspořádat další ročník.

 

Naši zaměstnanci se neustále vzdělávají – aneb akce „Check Point Experience“

Zástupci technického oddělení se opět účastnili akce „Check Point Experience“, která se konala v Libčicích nad Vltavou. Prezentace byla zaměřená na celosvětové kybernetické hrozby v oblasti IT, potažmo aktivní ochranu proti těmto hrozbám. Je třeba podotknout, že vzdělávání v této oblasti je pro naše zaměstnance klíčové, neboť naším posláním je poskytnout všem naším klientům špičkové poradenství právě v této choulostivé oblasti.

 

Bezplatná linka – aneb neustále zvyšujeme kvalitu námi poskytovaných služeb

Z důvodu zjišťování kvality služeb pro smluvní zákazníky technického oddělení, byla nově zprovozněna bezplatná linka 800 40 30 70. Věříme, že naše nová linka bude všem naším klientům přínosem.

Obnova Gold partnerství

Naše společnost je dlouhodobě zapojena do partnerského programu společnosti Microsoft, ve kterém již několik let po sobě obhajuje kompetenci Application Development. V říjnu tohoto roku se našemu týmu opět podařilo tyto kompetence obnovit, a můžeme se tak pyšnit získaným certifikátem Gold Application Development pro následující rok.

Konference InfoSec World

26.3.2018 - Minulý týden se kolegové z naší americké pobočky IT-CNS zúčastnili spolu se společností Novicom, s.r.o., které pomáháme se vstupem na severoamerický trh, konference InfoSec World. Akce se konala ve floridském Orlandu a kromě přednášek a keynotes tam probíhalo i expo, na kterém kolegové působili v roli vystavovatelů.

Zobrazit fotogalerii >

Napsali o nás - Hospodářské noviny

16.2.2018 - V dnešním vydání Hospodářských novin i na zpravodajském portálu ihned.cz vyšel článek o naší společnosti. O podnikání v Čechách i USA mluvil jeden ze spolumajitelů CNS, Petr Samek, a celý článek si můžete přečíst zde: https://archiv.ihned.cz/c1-66051570-bezpeci-pro-data-nabizi-americanum-firma-z-melnika

Obnova GOLD kompetence v partnerském programu firmy Microsoft

9.1.2018 - Naše firma je dlouhodobě zapojena do partnerského programu firmy Microsoft (Microsoft Partner Program), ve kterém již několik let obhajuje kompetenci Application Development na úrovni Gold. I pro letošní rok se nám podařilo obnovit kompetenci na úrovni Gold Application Development.

Ochranná známka NOTEZA

20.12.2017 - Dne 13. prosince 2017 nám Úřad průmyslového vlastnictví udělil ochranou známku pro náš projekt NOTEZA, který slouží k šifrování dat pomocí neprolomitelné Vernamovy šifry.

Čtvrtá fáze propojení systémů Open Lims a SELMA

12.12.2017 - V průběhu října pokračoval úspěšně implementační projekt napojení laboratorního informačního systému FONS OpenLims od firmy Stapro na firemní laboratorní integrační systém SELMA. Na základě zkušeností z prvních fází projektu, které byly provedeny v jiných (menších) laboratorních provozech, proběhla čtvrtá implementační fáze v největší laboratoři našeho zákazníka, která zajišťuje výsledky pro cca 5 000 lékařů. Samotné zahájení provozu nového rozhraní, na kterém se podílel implementační tým, složený z pracovníků konzultačního, technického i softwarového oddělení,  proběhlo bez jakýchkoliv negativních dopadů na provoz laboratoře i na žádající lékaře. Uvedený tým zajišťoval maximální podporu pracovníkům zákazníka přímo na jejich pracovištích a i to přispělo ke zdárnému průběhu implementačního projektu.

Rozhovor na Lupa.cz

10.10.2017 - Na zpravodajském serveru Lupa.cz nedávno vyšel rozhovor s kolegou Jakubem Volemanem z naší pittsburghské pobočky IT-CNS, Inc. Přečtěte si, co říká o našem americkém podnikání, proč sídlíme právě v Pittsburghu, o naší pomoci dalším českým firmám na americkém trhu nebo o plánech do budoucna: https://www.lupa.cz/clanky/jakub-voleman-safety4data-pomuzeme-rozjet-firmu-v-pittsburghu-je-to-jedno-z-nejlepsich-mist-v-usa/  

CNS v článku Lidových novin

24.8.2017 - Minulý týden bylo možné na stáncích zakoupit výtisk Lidových novin, který obsahoval velký článek o českých firmách v USA. V článku mluvili i naši kolegové z pittsburghské IT-CNS, a to hlavně o naší pomoci českým firmám při vstupu na americký trh. 

Zobrazit fotogalerii >

General Data Protection Regulation

31.7.2017 - V souvislosti s přípravami na spuštění Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation – GDPR) a v návaznosti na dřívější účast našich kolegů na workshopu s tématem nového režimu ochrany osobních údajů spojené s GDPR se nyní jeden z našich kolegů ze softwarového oddělení zúčastnil školení s názvem „Zákon o kybernetické bezpečnosti a GDPR“. Tento kurz poskytl detailní postup jak zavést procesy, organizaci a technologii ve firmě, aby mohla být v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Konference EurTradeNet v Oslu

12.7.2017 - Ve dnech červnu se společnost CNS a.s., jakožto dlouholetý člen zúčastnila pravidelné výroční konference mezinárodního sdružení EurTradeNet v Oslu v Norsku.

EurTradeNet (www.eurtradenet.org)  je evropská aliance poskytovatelů služeb souvisejících s celní agendou a logistikou. Zkušenosti těchto firem společně s jejich znalostí místního trhu a legislativy slouží pro zajištění co nejefektivnější celoevropské realizace obchodních procesů napříč jednotlivými státy.

Na konferenci byly prezentovány  a diskutovány aktivity a výsledky uplynulého období a naplánovány kroky pro další působení ETN v evropském regionu. Hlavním cílem pro další období je poskytovat svým lokálním (národním) zákazníkům širší spektrum služeb v mezinárodním prostředí a usnadňovat jim tak jejich primární činnost, kterou je výroba, nákup a prodej zboží. Tohoto cíle by mělo být dosaženo pokračující integrací mezi jednotlivými členy sdružení a jejich službami.

Součástí konference byla i návštěva norské pošty (www.posten.no/en) spojená s profesionální prezentací a praktickými ukázkami vysoce automatizovaných logistických procesů. Právě vysoká automatizace doprovázená snížením nákladů umožnila norské poště poskytovat své služby v rámci všech skandinávských zemí, což řeší sesterská společnost (www.bring.com). 

Workshop o podnikání v USA

15.6.2017 - Dovolujeme si Vás pozvat na námi pořádaný workshop Podnikání v USA: o čem se běžně nemluví. Akce se bude konat 28. 6. od 10:00 v prostorech pražského Impact Hubu, účast je zdarma. Více informací najdete na letáku níže. V případě zájmu o účast na workshopu bychom Vás z kapacitních důvodů poprosili o e-mailové potvrzení adresu na sekretariat@cns.cz. Těšíme se na Vás!  

Zobrazit fotogalerii >

Projekt „Záruky pro mladé ve Středočeském kraji“

8.6.2017 - Naše IT oddělení přijalo v rámci projektu „Záruky pro mladé ve Středočeském kraji“ do pracovního kolektivu nového kolegu. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, konkrétně z Operačního programu Zaměstnanost, a státního rozpočtu České republiky. Hlavním cílem projektu je začlenění mladých lidí do 29 let věku (včetně) na trh práce, poskytnout této skupině mladých lidí prostřednictvím odborné praxe dovednosti pro výkon konkrétní profese.

Díky projektu získávají mladí lidé odborné znalosti, které zvyšují jejich kvalifikaci a pomáhají naplňovat požadavky budoucích potenciálních zaměstnavatelů. V neposlední řadě pak účastníci získávají správné pracovní návyky a seznamují se s chodem jednotlivých firem včetně jejich firemní kultury. Pevně věříme, že se nový kolega úspěšně začlení do našeho pracovního kolektivu a naplníme tak poslání projektu.

Výletní loď 2017

​2.6.2017 - Na konci května jsme uspořádali pro naše zákazníky již tradiční a velmi oblíbenou vyhlídkovou plavbu Prahou. Během plavby jsme minuli nejznámější historické památky a architektonické skvosty. Průběh plavby byl doplněn poutavým komentářem zkušeného průvodce, který ke každé budově či lokalitě sdělil zajímavé informace, které nejsou běžně známy. Zafungovala také objednávka v meteorologickém ústavu, takže plavbě přálo krásné slunečné počasí. K pohodové plavbě přispívalo výborné pohoštění, zábavný program pro děti a ochutnávka rumu pro dospělé. Musíme říct, že se plavba velice vydařila a podle zpětné vazby od našich zákazníků se na ni mnozí již nyní těší.

Zobrazit fotogalerii >

Dětský den 2017

22.5.2017 - Na zahradě před naší firmou proběhl dne 18. května další ročník Dětského dne pro děti našich zaměstnanců. Děti plnily různé úkoly, házaly míčkem na cíl, skákaly v pytli, chodily na chůdičkách a mnoho dalšího. Za splnění úkolů si každé dítko vysloužilo malou odměnu. Po splnění disciplín byl pro zábavů dětí k dispozici také skákací hrad a zdravé ovocné občerstevní. Občerstvení bylo připraveno i pro rodiče a naše další kolegy. 

Zobrazit fotogalerii >

Seminář Budoucnost české energetiky II

19.5.2017 - Pracovníci CNS a.s., jakožto členi Technologické platformy energetické bezpečnosti ČR (www.tpeb.cz), se dne 11. května 2017 zúčastnili Semináře Ústřední odborné komise ČSSD pro průmysl a obchod na téma Budoucnost české energetiky II. Akce se konala pod záštitou poslance PSP ČR Ing. Milana Urbana v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Klíčovým tématem, jenž se prolínal všemi příspěvky, byl návrh energetické politiky ČR pro další desetiletí, který by měl zajistit soběstačnost ČR v této strategické oblasti. CNS a.s., potažmo platforma TPEB, se na semináři podílela příspěvkem v oblasti zajištění bezpečnosti kritické infrastruktury, což je zejména v poslední době velmi důležité a aktuální téma. Semináře se účastnili zástupci politické, akademické i privátní sféry a prezentované příspěvky vzbudily živou diskusi, neboť je všem jasná důležitost energetiky, jako jedné z hlavních strategických oblastí pro fungování státu. TPEB účasti na semináři také využila pro propagaci svých diskusních Kulatých stolů, které se budou zabývat jednotlivými segmenty zabezpečení bezpečnosti kritické (v tomto případě energetické) infrastruktury.

Nová verze produktu SELMA

12.5.2017 - Dne 3.5.2017 byla u významného zákazníka synlab czech s.r.o. nasazena do ostrého provozu nová verze aplikace SELMA. Tato verze zvýšila efektivitu a rychlost zpracování žádanek v laboratořích zákazníka, výrazně zjednodušila proces zpracování EU–pojištěnců a v neposlední řadě přinesla vyšší efektivitu při čtení čárových kódů.

Aplikace Safety4Data prošla HIPAA auditem

24.4.2017 - Nová verze naší aplikace pro zabezpečené přenosy dat Safety4Data úspěšně prošla na americkém trhu HIPAA a HITECH auditem! Obě tyto normy ve Spojených státech regulují nakládání s osobními daty pacientů ve zdravotnictví. S novou verzí tak můžeme začít nabízet naší aplikaci rovněž zdravotnickým subjektům, kterým naše aplikace pomůže dosáhnout požadované bezpečnosti při nakládání s citlivými daty pacientů. Audit i závěrečnou zprávu pro nás vyhotovila renomovaná americká právní firma Dickie McCamey.

Školení k GDPR

20.4.2017 - Pár našich kolegů se včera účastnilo workshopu na téma nového režimu ochrany osobních údajů spojené s GDPR. Odborný seminář vedli odborníci z jedné ze špičkových českých právních kanceláří. Stále je nutné mít na paměti, že tato významná změna nabyde v platnost od května roku 2018! 

A o co se vlastně jedná? GDPR sebou přinese spoustu nových výkladových a metodických pokynů a dále se bude např. významně zabývat pseudonymizovanými údaji, jaké důležité povinnosti plynou pro správce a zpracovatele osobních údajů a jakou roli bude ve společnosti muset zastávat pověřenec pro ochranu osobních údajů. V neposlední řadě jsme získali informace o tom, jak je to s předáváním údajů do třetích zemí a mezinárodním organizacím. Samozřejmě došlo i na téma sankcí, které budou plynout z nedodržování zásad a povinností směrem k GDPR. 

Na základě naší iniciativy byla založena česká pobočka mezinárodní aliance EurTradeNet

17.4.2017 - Společnost CNS a.s. již dlouhá léta působí v mezinárodní aplikaci EurTradeNet, která se zabývá výměnou znalostí a zkušeností v oblasti mezinárodního obchodu a logistiky s cílem co nejvíce zjednodušit fungování firem v globálním měřítku. Na základě pozitivních zkušeností nabídla CNS tuto možnost i svým spřáteleným firmám podnikajících v této oblasti. Vzhledem k jejich zájmu došlo k rychlé dohodě a v průběhu ledna byly zahájeny kroky k založení české národní pobočky v rámci aliance ETN.

Ustavující zasedání, za účasti vedení ETN, reprezentované paní Maite Miret, generální ředitelkou ETN, a zástupců jednotlivých českých členů proběhl v Praze na počátku dubna. Během jednání byly potvrzeny deklarované cíle aliance a zástupci české pobočky ETN byli pozváni na globální setkání ETN, které se bude konat tento květen v Oslu.

Akce byla završena neformálním posezením v restauraci Bellevue, kde měli účastníci akce možnost ocenit um michelinských kuchařů. 

Zobrazit fotogalerii >

Třetí fáze propojení systémů Open Lims a SELMA

12.4.2017 - V průběhu března pokračoval úspěšně implementační projekt napojení laboratorního informačního systému FONS OpenLims od firmy Stapro na firemní laboratorní integrační systém SELMA. Na základě zkušeností z prvních fází projektu, které byly provedeny v jiných laboratorních provozech, proběhla třetí implementační fáze již v další laboratoři s kritickými provozy. Samotné zahájení provozu nového rozhraní proběhlo bez jakýchkoliv negativních dopadů na provoz laboratoře i na žádající lékaře.

ELISA má nového významného zákazníka

3.4.2017 - Počátkem roku 2017 firma na základě výběrového řízení získala velmi významného a velkého zákazníka – Státní oblastní archiv Praha. V současné době u uvedeného zákazníka vrcholí ověřovací provoz naší spisové služby ELISA. Na začátku měsíce dubna bude ověřovací provoz ukončen a dojde k překlopení provozu do produkčního prostředí.

Doprovodná mise do Kanady

31.3.2017 - Kolegové z IT-CNS se v pátek připojili k business delegaci, která doprovázela ministra zahraničích věcí České republiky Lubomíra Zaorálka na jeho návštěvě Kanady. Na pátečním businessovém fóru v Torontu byla představena jak ČR, tak oblast Ontaria, a poté také jednotlivé zúčastněné firmy, včetně té naší. Akce dále pokračovala obědem a B2B jednáními mezi českými a kanadskými firmami. Tímto krokem navazujeme na naše předchozí cesty do Toronta, které nás zaujalo natolik, že uvažujeme o otevření pobočky rovněž tam.

Zobrazit fotogalerii >

Certifikát systému managementu kvality ISO 9001:2015

20.3.2017 - Podařilo se nám opětovně obhájit certifikát systému managementu kvality ISO 9001:2015! Kdo za tím stojí? Je to zkušený tým našich profesionálů, kteří společnost reprezentují, a kteří kvalitu ve společnosti podporují. Právě ona kvalita, versus spokojený zákazník je pro nás tím největším úspěchem. 

Pokusíme se Vám kvalitu u nás přiblížit o něco více. Společnost CNS a.s. pod vedením Luboše Hajna, jakožto představitele vedení pro kvalitu, společně s manažerkou kvality Lucií Boučkovou, neustále pečují o udržování a rozvíjení systému managementu kvality ve společnosti. Neodmyslitelně k nim patří také interní auditoři, bez kterých by udržování systému kvality nemohlo fungovat. Je třeba zmínit, že interní auditoři jsou kmenoví zaměstnanci CNS a.s., a tudíž je zaručené, že problematice ve společnosti zcela rozumí. Naši zaměstnanci jsou k auditorské činnosti vyškoleni, a to na profesionální úrovni.
V rámci dozorového auditu prováděného společností DNV-GL jsme obhájili náš certifikát systému managementu kvality. Chtěli jsme být o krok před konkurencí, a proto jsme se rozhodli přejít již v loňském roce na novou normy ISO 9001:2015, z původní normy ISO 9001:2008.

We4Startups - článek na Lupa.cz

15.3.2017 - O naší účasti na konferenci We4Startups ve Washingtonu jsme tu již informovali, nyní se o ní píše i na Lupě. Přečtěte si, co o konferenci napsal Jan Sedlák, včetně vyjádření našeho kolegy Jakuba Volemana: http://www.lupa.cz/clanky/trumpuv-poradce-rudy-giuliani-se-setkal-s-ceskymi-bezpecnostnimi-firmami/

We4Startups konference ve Washingtonu, D.C.

10.3.2017 - Kolegové z americké pobočky v Pittsburghu se tento týden zúčastnili cybersecurity konference We4Startups a dalších přidružených akcí pořádaných zeměmi V4 a velvyslanectvím ČR ve Washingtonu DC. V pondělí probíhala v budově ambasády jednání českých a amerických firem působících v oblasti cybersecurity, a ve večerních hodinách se konala recepce v rezidenci polského velvyslance. V úterý se pak konala samotná konference We4Startups v Headquarters Google ve Washingotnu DC. Na akci vystoupil mimo jiné bývalý starosta New Yorku Rudi Giuliani a americký senátor Joe Manchin. Následovaly panelové diskuze a prezentace firem, kde naši kolegové prezentovali IT-CNS a produkt Safety4Data. Ve středu byla akce zakončena B2B jednáními ve Fairfax County.

Zobrazit fotogalerii >

Vzdělávání vývojářů

8.3.2017 - Jako v každém roce, tak i letos byla vedením uvolněna poměrně velká finanční částka vyčleněná na vzdělávání pracovníků SW oddělení. V rámci zvyšování kvalifikace se již sedm pracovníků SWO v lednu a v únoru 2017 zúčastnilo celkem čtyř kurzů pořádaných povětšinou počítačovou školou GOPAS, jeden kurz byl realizován vzdělávacím zařízením Unicorn Education. Další pracovníci již mají rezervace na kurzy v dubnu a květnu 2017. Cílem sebevzdělávání je získávat vědomosti o nových technologiích a prohlubovat znalosti vývojářů, což by mělo vést ke zkvalitnění celého vývoje.

Konference Kybernetická bezpečnost v ČR

2.3.2017 - Kolegové, kteří se v naší společnosti specializují na problematiku kybernetické bezpečnosti, se zúčastnili konference Kybernetická bezpečnost v ČR pořádané agenturou CzechInvest. Mezi hlavní témata patřila role Národního centra pro kybernetickou bezpečnost, kybernetická kriminalita a vliv lidského faktoru v rámci kybernetického útoku. Zejména případová studie s praktickými doporučeními z nedávno odhaleného kybernetického útoku (průmyslové špionáže), nazvaného výzkumníky Operation BugDrop, byla velice zajímavá a pro praxi našich kolegů velmi přínosná.

CySeCo se stává novým členem ETN

28.2.2017 -  Sdružení CySeCo z.s. (Cyber Security Community), mezi jehož zakládající členy patří i naše společnost CNS, se stalo nový partnerem organizace EurTradeNet (ETN) na úrovni ETN Affiliation. Organizace ETN byla založena v roce 2003 s cílem globálně zastupovat poskytovatele cenlních a souvisejících služeb (CRSPs), tedy společností, které poskytují IT řešení umožňující obchodníkům electronicky řešit jejich celní řízení. Cyber Security Community je profesní spolek zaměřený na problematiku kybernetické bezpečnosti. Jeho cílem je zvyšovat úroveň zabezpečení dat v soukromém i veřejném sektoru, k čemuž přispívá popularizační a edukativní činností, vývojem nových inovativních aplikací a výzkumnými projekty v oblasti nových šifrovacích technologií.

 

Ze vzájemné spolupráce ETN a CySeCo budou čerpat členové obou organizací, které se dohodly na šíření znalostí a zkušeností napříč organizacemi, poskytování odborných rad pro členské společnosti, a stanovování společných cílů, kterých by měly obě organizace společně dosahovat. Jak zástupci CySeCo, tak ETN, se pak budou účastnit vzájemně pořádaných akcí. Pevně věříme, že díky této spolupráci vzroste i úroveň námi nabízených služeb v oblasti elektronického celního procesu. 

Školení Databáze a SQL

21.2.2017 - Vybraní pracovníci oddělení podpory aplikací absolvovali školení „Databáze a platforma SQL“, které bylo zaměřeno na uvedení do problematiky ukládání a správy dat v databázích. Školení se věnovalo tématům databáze a databázové produkty se zaměřením na MS SQL Server, systém řízení báze dat, nástroje pro správu databáze, MS Management Studio, relační databáze, tabulky, záznamy a jejich atrituty, vztahy mezi tabulkami, jazyk SQL a jeho základní příkazy. Takto pojaté školení pomůže pracovníkům oddělení lépe identifikovat (a popsat) případné chyby a efektivněji testovat, což v celkovém rámci přinese kvalitnější podporu a rychlejší uvedení nových verzí produktů do produkčního nasazení.

PTC Akce v Pittsburghu: CIO Insights s Oracle CIO

17.2.2017 - Kolegové z naší pittsburghské pobočky IT-CNS se dnes zúčastnili akce organizace Pittsburgh Technology Council, na které jako speaker vystoupil CIO společnosti Oracle Mike Sunday. Mike mluvil především o vzrůstajícím trendu používání cloudu a jeho důležitosti do budoucna, o důležitosti inovací, a také nezapomněl zmínit Pittsburgh jako město s jedním z největších potenciálů v oblasti IT businessu.

Zobrazit fotogalerii >

TPEB ČR se stává výzkumnou organizací ČR

14.2.2017 - Technologická platforma Energetická bezpečnost ČR (TPEB ČR), mezi jejíž členy patří mimochodem i naše společnost CNS, byla na základě rozhodnutí Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace ze dne 27. ledna 2017, zařazena na seznam výzkumných organizací České republiky. Změna statusu tak potvrzuje výzkumný potenciál platformy, respektive jejím členům, a zároveň jim dává nové příležitosti, pokud se budou ucházet o veřejnou podporu v programech výzkumu, vývoje a inovací. TPEB ČR je také dlouhodobě zařazena v systému ECAS jako výkumná organizace v registru příjemců na stránkách „Research & Innovation“v souvislosti se svým aktivním zapojením do mezinárodních konzorcií a projektů v rámci programu Horizon 2020, Rámcového programu pro výzkum a inovace EU.

Druhá fáze propojení systémů Open Lims a SELMA

6.2.2017 - V průběhu ledna pokračoval úspěšně implementační projekt napojení laboratorního informačního systému FONS OpenLims od firmy Stapro na firemní laboratorní integrační systém SELMA. Na základě zkušeností z první fáze projektu, která byla provedena v menším laboratorním provozu, proběhla další implementační fáze již ve velké laboratoři s kritickými provozy. Samotné zahájení provozu nového rozhraní proběhlo bez jakýchkoliv negativních dopadů na provoz laboratoře i na žádající lékaře.

Business Consulting

25.1.2017 - Nezáleží na tom, jestli jste start-up s novým nápadem, nebo firma, pro kterou je dosavadní region už malý a potřebuje expandovat dál, za hranice země, kontinentu, nebo prostě jen chcete zkusit štěstí jinde, zkusit něco nového. Ve všech případech je vstup na americký trh složitější, než si možná myslíte.

 

V CNS jsme si tímto prošli, když jsme před pár lety zakládali novou firmu v Pittsburghu. Ačkoli vnímáme USA jako zemi nám Evropanům velmi blízkou, kulturních rozdílů napříč USA je tolik, že nejedna evropská firma vstup na americký trh vzdala. My jsme to nevzdali, všechny dosavadní překážky jsme překonali a máme tak na americkém trhu fungující firmu včetně personálního obsazení a několikaleté zkušenosti s tamním prostředím.

 
Za dobu působení na severoamerickém trhu jsme potkali více českých firem, které měly zájem o vstup na tento trh anebo se o to na různých úrovních úspěchu pokoušely.
 
Avšak na první pohled vysoké náklady, značně nepřehledná situace kolem vízové politiky USA, složité daňové zákony, výrazné odlišnosti mezi jednotlivými státy nebo také jiné prostředí a zvyklosti z pohledu osobního života mnohé z nich odradily. Tyto zkušenosti nás dovedly k myšlence, že českým a slovenským firmám dokážeme vstup na americký trh výrazně zjednodušit.
 
V portfoliu námi nabízených služeb tak naleznete širokou škálu činností, které jsou pro vstup na severoamerický trh nezbytné. Pokud jste si s myšlenkou vstupu na americký trh byť jen nezávazně pohrávali, úvodní konzultace s námi vám pomůže v rozhodování, zda se tímto směrem opravdu vydat.

Optimalizace systému YODA

20.1.2017 - Optimalizací algoritmů interního informačního systému YODA a pracovních postupů se nám podařilo u zákazníka z laboratorního sektoru zkrátit dobu nutnou pro každoměsíční výpočet vykazovaných bodů na zdravotní pojišťovny o 2 dny. Zároveň s tím budeme pro zákazníka poskytovat online podporu v průběhu celého procesu zpracování, tedy i v mimopracovní dobu.

Rekordní čísla v Call Centru

17.1.2017 - Naše Call Centrum, které provozujeme pro jednoho ze zákazníků z oblasti poskytování laboratorních služeb, včera vyřídilo rekordních 1300 telefonických hovorů, což je nové denní maximum. I díky těmto číslum pak vidíme důležitost námi poskytovaných služeb.

2. Série blogu o kybernetické bezpečnosti

10.1.2017 - Se začátkem roku 2017 jsme začali s vydáváním druhé série našeho blogu o kybernetické bezpečnosti. V první sérii jsme začínali od úplných základů o šifrování a vymezení pojmů, přes historický vývoj v oblasti šifrování, až po moderní kryptovací technologie v čele s použitím Vernamovy šifry. Druhou sérii nyní začínáme článkem Politika hesel - Více restrikce nemusí znamenat více bezpečí. Článek si můžete přečíst zde: http://blog.cns.cz/2017/01/09/politika-hesel/. Přejeme příjemné čtení.

PF 2017

23.12.2016 - Za celý kolektiv CNS a.s. Vám přejeme příjemné prožití vánočních svátků a hodně štěstí, zdraví, úspěchů a spokojenosti do nového roku. 

Zobrazit fotogalerii >

Propojení systémů OpenLims a SELMA

21.12.2016 - Pracovníci CNS v polovině prosince úspěšně napojili laboratorní informační systém FONS OpenLims od firmy Stapro na firemní laboratorní integrační systém SELMA. Spuštění vzájemné komunikace těchto dvou klíčových systémů pro laboratorní provoz proběhlo úspěšně, a to díky rozsáhlé předchozí přípravě nejen obou dodavatelských společností, ale také za vydatné pomoci pracovníků zákazníka. Získané zkušenosti budou využity při implementacích na dalších pracovištích našeho klienta.

Vánoční večírek 2016

16.12.2016 - Včera se v restauraci Camp Mělník konal náš firemní vánoční večírek. Jako každý rok byla i letos hojná účast, spousta výborného jídla, rozdávání vánočních dárků a spousta zábavy. Všem zúčastněným zaměstnancům ještě jednou děkujeme a přejeme příjemné prožití vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku.

Zobrazit fotogalerii >

Nový zákazníci Spisové služby

12.12.2016 - Naše firma v tomto období vyhrála dvě výběrová řízení vypsaná významnými organizacemi na dodání produktu pro spisovou službu. Naše spisová služba s názvem ELISA bude na základě těchto výběrových řízení dodána do Státního oblastního archivu v Praze a do Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Konference Konvergovaná bezpečnost v energetice a dopravě

07.12.2016 - Pracovníci společnosti CNS a.s. se v rámci našeho členství v Technologické platformě energetické bezpečnosti ČR, zúčastnili konference Konvergovaná bezpečnost v energetice a dopravě, která proběhla v zajímavých prostorách Národního technického muzea.  Konference se soustředila jak na teoretické otázky v oblasti bezpečnosti, tak i na praktické aplikace nasazené v reálném provozu. Řečníci pocházeli z akademické sféry, z oblasti státní správy, ale i z velkých komerčních firem. Bylo zajímavé sledovat úhel pohledu na otázku bezpečnosti těchto zcela odlišných sektorů společnosti. Mimo jiné i z tohoto důvodu, byla konference velice zajímavá a poučná a bylo pro nás přínosem se jí zúčastnit.

Školení EET

5.12.2016 - Náš technik se v listopadu zúčastnil školení k Elektronické evidence tržeb (EET), jejíž první kolo odstartovalo již 1. prosince 2016. V rámci technologických příprav na EET je nutná znalost potřebného hardware i software, a to hlavně při jeho instalaci. Díky absolvovanému školení jsme tak schopni kvalifikovaně asistovat při zavádění EET všem našim zákazníkům. 

Napsali o nás – Proud Blog pennsylvánské vlády

28.11.2016 - Na oficiálních stránkách pennsylvánské vlády v sekci Proud Blog vyšel článek Pennsylvania is the New International Tech Hotspot (Pennsylvánie je nový mezinárodní technologický hotspot), jehož tématem je hlavně úspěch naší pobočky IT-CNS z Pittsburghu. Článek zmiňuje mimo jiné výhodnou lokaci čtvrti East Liberty v Pittsburghu, která v minulosti přilákala technologické giganty jako Google nebo Uber, a také výhody námi prodávané aplikace pro šifrovaný přenos dat Safety4Data. Celý článek si v angličtině můžete přečíst zde: http://dced.pa.gov/paproudblog/pennsylvania-new-international-tech-hotspot/#.WCHfQfnhCUm

Obnova členství v Czech ICT Alliance

22.11.2016 - V průběhu listopadu jsme obnovili naše členství v organizaci Czech ICT Alliance. Czech ICT Alliance již 10 let propojuje státní a podnikatelskou sféru. Svou činností se snaží podpořit jak stávající, tak i etablované české společnosti na poli ICT prostřednictvím řady podnikatelských zahraničních misí. Mezi hlavní činnosti organiazce mimo jiné patří pořádání seminářů a workshopů se zahraničními investory, účast na společných stáncích významných veletrhů či organizací, a účast na akcích zaměřených na vzdělávání a projektovou podporu. Czech ICT Alliance ve spolupráci s CzechInvestem a ostatními partnery realizuje program Czech ICT Incubator a také provozuje nový pražský inkubátor Prague Startup Centre. Jsme rádi, že i v následujícím období můžeme být součástí Czech ICT Alliance. 

E-shop

Pohotovost EuroDat
v mimopracovní dobu:
+ 420 737 219 701

Twitter Facebook LinkedIn
EET